Cesta do světa animace pro teenegery, 2021

Název Cesta do světa animace pro teenegery
Termín konání 28.7.–1.8.2021 (st-ne)
Místo konání Jihlava–Vysoká
(plenérová chata SUŠG Jihlava)
Věková skupina 12-17 let
Zaměření filmová animace
Lektorky Šárka, Nikola
Cena 3.150,-

Pro koho je tento kurz určen?

Výtvarný kurz „Cesta do světa animace pro teenegery“ je určen pro dospívající teenegery omezený věkovou hranicí 12-17 let. Základním pilířem tohoto výtvarného kurzu je kolektivní práce v týmu, proto je tento kurz vhodný především pro ty, kteří rádi spolupracují s ostatními na společném projektu.

Tento kurz je časově zkrácená verze klasického animačního kurzu, který pořádáme od roku 2014. Klasický týdenní kurz animovaního filmu je určen pro děti od 8 let. Tento zkrácený kurz je určen pro dospívající teenegery, kteří by si rádi prohloubili znalosti o tvorbě animovaného filmu a načerpali další praxi.

Anotace kurzu

Vytvořit scénář, kostýmy, loutky, kulisy, řídit režii, zvuk, ruchaření a střih, to vše si vyzkoušíme na prvním ročníku výtvarného kurzu „Cesta do světa animace pro teenegery“. Zaměříme se různé druhy animací, na techniky při tvorbě loutek, kulis a způsoby ruchaření.

 

Program kurzu

Tento kurz začíná příjezd na chatu ve Vysoké u Jihlavy ve středu. Po ubytování a seznámení se rovnou pustíme do tvorby příběhu, scénářů, protože tentokrát nás čeká velká výzva. Vytvořit krátký animovaný film za 4 dny! Od čtvrtka budeme propracovávat scénaře, promýšlet vhodné techniky a pustíme se do práce, protože v sobotu večer nás čeká promítání hotových animací na zahradě chaty.

Podrobný harmonogram bude ke stažení zhruba 1 měsíc před kurzem.

 

Výtvarné techniky

- fotografie
- koláž
- asambláž
- frotáž
- práce s textilem
- malba
- kresba
- performance
- objektová tvorba
- animační tvorba
- dramatická tvorba
- hudební tvorba