Cesta do světa animace pro teenegery, 2022

Název Cesta do světa animace pro teenegery
Termín konání 24.7.-30.7. 2022 (ne-so)
Místo konání Jihlava–Vysoká
(plenérová chata SUŠG Jihlava)
Věková skupina 11-18 let
Zaměření filmová animace
Lektorky Šárka, Nikola, Alena, Matěj, Michal
Cena 4.750,-

Pro koho je tento kurz určen?

Výtvarný kurz „Cesta do světa animace pro teenegery“ je určen pro dospívající teenegery omezený věkovou hranicí 11-18 let. Základemtohoto výtvarného kurzu je kolektivní práce v týmu, proto je tento kurz vhodný především pro ty, kteří rádi spolupracují s ostatními na společném projektu.

Tento zkrácený kurz je určen pro dospívající teenegery, kteří by si rádi prohloubili znalosti o tvorbě animovaného filmu a načerpali další zkušenosti nebo jen rádi pokračovali v kurzu, na který již jezdí několik let.

Anotace kurzu

Baví Tě tvořit si vlastní svět, kde je všechno možné? Určovat pravidla, barvy, tvary, scénář, hudbu, zvuk… Výtvarný kurz zaměřený na animovanou tvorbu je pro to ideálním místem. Baví Tě kreslit, rozkreslovat příběh a tužka nebo stětec jsou nejlepší přátelé? Nebo raději vyrábíš figurky a místo klasické tužky a štětce používáš netradiční techniky, drátek a tavnou pistoly. Je mnoho druhů animace a mnoho funkcí při tvorbě animovaného filmu a každý z vás si v ní může najít to své místo. Můžeš si vyzkoušet být scénáristou, výtvarníkem, animátorem, fotografem, stříhačem, režisérem, zvukařem, ruchařem nebo tím,, kdo celý tým drží pohromadě a udržuje dobrou náladu…

 

Program kurzu

Během prvních dní kurzu si vytvoříme scénář na předem připravené téma, rozkreslíme storyboardy a začneme zpracovávat výtvarnou stránku budoucího animovaného filmu. Děti v kurzu budou pracovat jako tým na společné animaci a společně vytvoří scénář, který se naučí převést do finální animace, vše pod vedením zkušených animátorů a tvůrců videí.
Jako každý rok nás v sobotu čeká promítání hotových animací publiku, letos přeneseme naše filmy na plátno do jednoho z jihlavských kin.

Podrobný harmonogram bude ke stažení zhruba 1 měsíc před kurzem.

 

Výtvarné techniky

- fotografie
- koláž
- asambláž
- frotáž
- práce s textilem
- malba
- kresba
- performance
- objektová tvorba
- animační tvorba
- dramatická tvorba
- hudební tvorba