KULTURNÍ AKCE

Praha

 • DAS FILM FEST, Festival německy mluvených filmů, Praha / 18.–22.10. 2017
  Festival nabídne více než tři desítky filmů od komedií, přes dramata, thrillery až po nekompromisní dokumenty. Vedle aktuálních filmů nebudou chybět ani archivní snímky, které je jen zřídkakdy možné vidět na velkém plátně.
  Více informací naleznete zde www.goethe.de/ins/cz/prj/fdf/prog/csindex.htm. 

 

Jihlava

 • Přednášky Z DĚJIN UMĚNÍ A ARCHITEKTURY, OGV Jihlava / 20.9.2017–31.1. 2018
  Oblastní galerie Vysočiny pořádá cyklus přednášek věnujících se modernímu umění, holandské malbě nebo architekturě Josipa Plečnika. Přednášky probíhají každou středu, 17–19 hodin.
  Více informací naleznete zde www.ogv.cz/prednaskove_kurzy. 
 • Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava / 24.–29.10. 2017
  Mezinárodní Festival Dokumentárních Filmů Jihlava je festivalem autorského dokumentární tvorby. Je největší a nejvýznamnější akcí tohoto druhu v regionu střední a východní Evropy Česku.
  Více informací naleznete zde www.dokument-festival.cz.

 

Brno

 • Kurz dějin umění, Moravská galerie v Brně / 17.10.2017–26.6. 2018
  Jaký je rozdíl mezi renesančním uměním v jižní a severní Evropě? Do kterého z -ismů zařadíme Paula Gauguina? Kdo je Jeff Koons? Od pravěku až po současnost, od jeskynních maleb až po konceptuální tendence. Kurz dějin umění vám pomůže získat, utříbit si a prohloubit znalosti o malířství, sochařství i architektuře.
  Více informací naleznete zde www.moravska-galerie.cz/moravska-galerie/vystavy-a-program/aktuality/2017/kurz-dejin-umeni.aspx.
 • Podzimní hudebně-výtvarný kurz pro děti, Moravská galerie v Brně a Filharmonie Brno / 26.–27.10. 2017
  Dva dny plné rytmů, tónů, barev a rozmanitých obrazů. Umělecký prázdninový kurz pro děti 6-12 let. Těšit se na vás budou lektorky Kristýna Drášilová, Michaela Kulísková a Olga Búciová.
  Více informací naleznete zde lucie.sykorova@filharmonie-brno.cz nebo 605 833 021.
 • DAS FILM FEST, Festival německy mluvených filmů, Brno / 30.10.–2.11. 2017
  Festival nabídne více než tři desítky filmů od komedií, přes dramata, thrillery až po nekompromisní dokumenty. Vedle aktuálních filmů nebudou chybět ani archivní snímky, které je jen zřídkakdy možné vidět na velkém plátně.
  Více informací naleznete zde www.goethe.de/ins/cz/prj/fdf/prog/csindex.htm. 
 • Vyhlášení Ceny Jindřicha Chalupeckého 2017, Moravská galerie v Brně / 26. 11. 2017, od 20.00 hod.
  Moravská galerie v Brně a Jindrich Chalupecky Society vás zvou na slavnostní ceremoniál vyhlášení laureáta Ceny Jindřicha Chalupeckého 2017, který se uskuteční v neděli 26. listopadu 2017 od 20.00 hod. v Univerzitní kino Scala (Moravské náměstí 3, Brno). Režisérem ceremoniálu, který v přímém přenosu poběží na ČT art, je Tomáš Luňák.
  Více informací naleznete zde  www.moravska-galerie.cz/moravska-galerie/vystavy-a-program/aktualni-vystavy/2017/cena-jindricha-chalupeckeho-finale-2017.aspx.

 

Pardubice

 • EPOS 257cyklus přednášek Offcity architekti / 7. 11. 2017
  Cyklus přednášek Offcity architekti představuje zajímavé projekty a autory intervencí do veřejného prostoru, kteří se jejich prostřednictvím snaží klást otázky a reagovat na aktuální témata spjatá s veřejným prostorem. Naším listopadovým hostem bude umělec, jedna z nejvýraznějších osobností českého street artu, Epos 257.
  Více informací naleznete zde www.kcpardubice.cz/Program/1938/epos-257.html.

 

Kolín

 • Čertovské jízdy, Kolínská řepařská drážka / 2.–3. 12. 2017
  Znovuobnovená část trasy nejstarší polabské řepařské drážky nabízí příjemný výlet vlakem, taženým parní nebo dieselovou lokomotivou po úzkorozchodné trati. Menší počet lidí se může svézt též drezínou. Vlaky vyjíždí při pravidelných víkendových jízdách a o všech státních svátcích od 1. května do poloviny října. Navíc pak o Velikonocích, první víkend v prosinci na Čertovských jízdách, na Silvestra a na Nový rok.
  Více informací naleznete zde .www.reparskadrazka.cz/cs/uvodni-stranka/.

Víte o zajímavé kulturní akci? Napište nám na info@nisa-art.cz a my s radostí rozšíříme informace dál.