Tvůrčí cesta do světa fotografie a animace, 2022

Název Tvůrčí cesta do světa fotografie a animace
Termín konání 17.- 30.7.2022 (ne-so, 14 dní !)
Místo konání Jihlava–Vysoká
(plenérová chata SUŠG Jihlava)
Věková skupina 11-18 let
Zaměření fotografie a její umělecké zpracování
Lektorky Šárka, Nikola, Alena, Marie a Michal
Cena 9.000,-

Pro koho je tento kurz určen?

Výtvarný kurz „Tvůrčí cesta do světa fotografie a animace“ je určen pro Ty z vás, kteří se nemohou rozhodnout na který kurz tento rok vyrazit. V tomto roce přicházíme s novinkou a nabídkou dvoutýdenního výtvarného kurzu, který zahrnuje kurz fotografie a kurz animace.

Anotace kurzu

Fotografie nebo animace? Jak moc nám fotografie pomáhá při tvorbě animace a co vše se o fotografii naučíme během animace. Tyto dvě média jsou spolu velmi uzce provázaná, ale jeden týden je velmi málo, abychom se o nich stihli naučit něco víc. Co takhle mít týden věnovaný pouze fotografii a týden animaci? A užít si s námi 2 týdny na Vysoké?  Tento kurz je spojením předchozích nabízených kurzů a je zárukou kvalitně straveného času s prohloubením znalostí v oblasti nových medií.

 

Program kurzu

Dvoutýdenní kurz „Tvůrčí cesta do světa fotografie a animace“ je rozdělen na dvě části.
Během první části výtvarného kurzu se děti naučí pracovat s fotoaparátem a jeho funkcemi. Vyzkoušíme si také vyrobit svůj vlastní fotoaparát na bázi Camera obscura (neznáte Camera obscura, navadí, mrkněte zde KLIK) a fotografie z něj si zkusíme vyvolat ve fotokomoře. Vyrobíme si také vlastní objektivy, kterými budem zkoumat svět okolo chaty zblízka i vzdáleně. Zahrajem si několik fotografických her. Znáte třeba fotobitvu? Ne, přijďte si ji s námi vyzkoušet. Společně si ukážeme, jak zblízka fotit květiny a brouky, jak vyfotit běžícího člověka, dům, krajinu nebo kamaráda se sluncem v zádech. Ukážeme si, jak s fotografií můžeme pracovat dál, jak fotky zakládat do vlastního alba, jak je obarvit nebo z nich vytvořit koláž či muchláž. Prostě… fotkou tato část nekončí, ale ukáže nám mnoho způsobů, jak s ní pracovat dál.
Po celém týdnu v hledáčku objektivů nás v sobotu čeká den volna, kdy budeme odpočívat nebo si uděláme výlet a v neděli s novou energií se pustíme do animace.
Během prvních dní druhé části kurzu si vytvoříme scénář na předem připravené téma, rozkreslíme storyboardy a začneme zpracovávat výtvarnou stránku budoucího animovaného filmu. Budeme pracovat jako týmy na společných animacích a vytvoříme scénář, který se naučíme převést do finále, vše pod vedením zkušených animátorů a tvůrců videí. Jako každý rok nás v sobotu čeká promítání hotových filmů publiku. Letos přeneseme naše filmy na plátno do jednoho z jihlavských kin.

Podrobný harmonogram bude ke stažení zhruba 1 měsíc před kurzem.

 

Výtvarné techniky

- fotografie
- koláž
- asambláž
- frotáž
- práce s textilem
- malba
- kresba
- performance
- objektová tvorba
- animační tvorba
- dramatická tvorba
- hudební tvorba