Tvůrčí svět okem objektivu

Název Tvůrčí svět okem objektivu
Termín konání 17.-23.7. 2022 (ne-so)
Místo konání Jihlava–Vysoká
(plenérová chata SUŠG Jihlava)
Věková skupina 6-14 let
Zaměření fotografie a její umělecké zpracování
Lektorky Šárka, Nikola, Alena, Marie a Michal
Cena 4.750,-

Pro koho je tento kurz určen?

Výtvarný kurz „Tvůrčí svět okem objektivu“ je určen pro děti od 6 let, které baví výtvarná tvůrčí práce spíše individuálního charakteru. Tento kurz je zaměřen na práci s fotografií a její výtvarné zpracování. Jde tedy především o samostatnou práci nad vlastním projektem

Anotace kurzu

Od vlastnoručně vyvolané fotografie z camera obscura, kterou si obohacenou mnoha vzpomínkami založíme do vlastního alba, přes praktické základy kompozice, světla a harmonie ve fotografii, malbu, kresbu a koláže, fotografické hry, až k výstavě velkoformátových fotografií v Jihlavě. Na tomto výtvarném kurzu začneme fotografií, ale její formát překročíme tak daleko, jak nám to čas dovolí.

 

Program kurzu

Během výtvarného kurzu se děti naučí pracovat s fotoaparátem a jeho funkcemi. Vyzkoušíme si také vyrobit svůj vlastní fotoaparát na bázi Camera obscura (neznáte Camera obscura, navadí, mrkněte zde KLIK) a fotografie z něj si zkusíme vyvolat ve fotokomoře. Vyrobíme si také vlastní objektivy, kterými budem zkoumat svět okolo chaty zblízka i vzdáleně. Zahrajem si několik fotografických her. Znáte třeba fotobitvu? Ne, přijďte si ji s námi vyzkoušet. Společně si ukážeme, jak zblízka fotit květiny a brouky, jak vyfotit běžícího člověka, dům, krajinu nebo kamaráda se sluncem v zádech. Ukážeme si, jak s fotografií můžeme pracovat dál, jak fotky zakládat do vlastního alba, jak je obarvit nebo z nich vytvořit koláž či muchláž. Prostě… fotkou ten kurz nekončí, ale ukáže nám mnoho způsobů, jak s fotografií pracovat dál.

Podrobný harmonogram bude ke stažení zhruba 1 měsíc před kurzem.

 

Výtvarné techniky

- fotografie
- koláž
- asambláž
- frotáž
- práce s textilem
- malba
- kresba
- performance
- objektová tvorba
- dramatická tvorba
- hudební tvorba

Podpořil Kraj Vysočina