dětské časopisy

RAKETA

Čtvrtletník Raketa, vydávaný od prosince 2014 nakladatelstvím Labyrint, odstartoval do vesmíru dětských časopisů s razancí, která nezůstává nic dlužná jeho názvu. Podtitul „časopis pro děti chytrých rodičů“ není jenom marketingový žert, ale naznačuje, že při listování si místy přijdou na své i dospělí.

Autorský kolektiv je mladý a evidentně naladěný na stejnou vlnu. Redaktorkami časopisu jsou produkční Radana Litošová a výtvarnice Johana Švejdíková, která zodpovídá i za grafickou úpravu. Rovněž další tvůrci patří k autorskému okruhu nakladatelství Labyrint. Komiksové příběhy pro Raketu píše a kreslí NikkarinDavid Böhm, příhody populárního doktora Racka vytvářejí Milada Rezková a Lukáš Urbánek, ilustracemi časopis provází Aneta F. Holasová, cestopisné tipy Raketyobstarává Joa & Mia čili samotný nakladatel Joachim Dvořák s dcerou Miou. Spiklenecká atmosféra, která z časopisu vyzařuje, nemá rysy uzavřeného elitářství, ale rodinné pospolitosti.

Čtyřicetistránkový časopis je vyplněn hlavně zábavnými úkoly, rozvíjejícími verbální a matematické myšlení, dále pak náměty k vlastním výtvarným i kuchařským aktivitám, krátkými články korespondujícími s tematickým laděním čísla.

Veškeré ilustrace i fotografie jsou původní, což v době, kdy většina časopisů přebírá materiál z fotobank, není samozřejmé a pozitivně to ovlivňuje rozvoj estetického cítění. Chvályhodné je, že Raketa na své stránky nevpustila reklamu, která v jiných dětských časopisech představuje mnohdy až polovinu čísla. Jediné příspěvky, které by bylo možné považovat za upoutávky komerčního charakteru, jsou knižní tipy na zajímavé publikace pro děti, a to nejen z mateřského nakladatelství Labyrint
(zdroj: http://www.iliteratura.cz/Clanek/34557/raketa-casopis-pro-deti-chytrych-rodicu)

Následující čísla je možné si objednat na http://www.raketa-casopis.cz/.

raketa_01       raketa_05       raketa_06       raketa_07

raketa_08