příměstský tábor „Tvoř(ž)ivé město Jihlava“, 2023

Název Tvoř(ž)ivé město Jihlava
Termín konání 10.7.–14.7. 2023 (po-pá)
Místo konání Jihlava
(ateliér studia Tvůj rozlet)
Věková skupina 5–12 let
Zaměření malba, kresba a prostorová tvorba
Lektorky Šárka, Lucie Bílková (Tvůj rozlet)
Cena 3.750,-

Pro koho je tento příměstský tábor určen?

Výtvarný příměstský tábor „Tvoř(ž)ivé město Jihlava“ je určen pro děti od 5 let. Základním prvkem tohoto výtvarného kurzu je samostatná práce s ohledem na individualitu každého dítěte. Děti budou na většině úkolů pracovat individuálně nebo společně s kamarádem, dle vlastního návrhu a nápadu.

Anotace příměstského tábora

Čtyři živly… Vzduch, voda, země a oheň nás provází od věky věků. Všem nám jsou známé, všichni s nimi máme zkušenost… Jak ale tyto elementy můžeme využít ve výtvarce? Umí vzduch malovat? Dokáže voda nebo země vytvořit sochu? Jak vznikají přírodní pigmenty? Téma příměstského tábora je plně inspirované přírodou a sama příroda nám bude jak ateliérem, tak i výtvarným materiálem.

 

Program příměstského tábora

V rámci příměstského tábora budeme tvořit v ateliéru studia Tvůj rozlet, v přilehlých parcích a na dětských hřištích. Každý den se budeme věnovatt jednomu ze čtyř živlů… Ve středu se vypravíme do nedaleké Kamenice, kde navštívíme hrnčířskou dílnu a vyzkoušíme si tvořit s hlínou. V pátek nás bude čekat příprava výstavy a odpolední vernisáž.

 

 

Výtvarné techniky

- fotografie
- koláž
- malba
- prostorová tvorba
- práce s textilem
- kresba
- performance
- animační tvorba
- dramatická tvorba
- hudební tvorba