DĚTSKÉ KNIHY

Pečlivě pro vás vybíráme zajímavé knihy pro děti od českých i zahraničních autorů a ilustrátorů. Věříme, že každý z vás najde alespoň jednu knihu, která ho zaujme. Čtěme dětem!

big_andromeda-elfka-mala-u8N-356527Andromeda, elfka malá
Martina Chomátová
rok vydání: 2017

Příběhy malé elfky. ​Jednoho dne vydala se do světa, hledat všechny poklady. Učit se, sledovat krásy přírody. Ale ze všeho nejvíc hledala sebe. Aby mohla být sama sebou, nejdřív prošla mraky lesů a hájů. Potkala mnoho bytostí a od každého se něco do života přiučila. Příběhy jsou krásně ilustrované Marií Snášelovou Štorkovou, tak aby se vaše fantazie s Andromedou do světa snadno vydala.

1199Mapy
Aleksandra a Daniel Mizielińští
rok vydání: 2016

Vydejte se s námi na nezapomenutelnou cestu kolem světa! Spatříte gejzíry na Islandu, karavany v egyptské poušti a mayská města v Mexiku. V Anglii si zahrajete kriket, v Indii zacvičíte jógu a v Číně ochutnáte stoletá vejce. V Austrálii vás udiví ptakopysk, ve Finsku polární noc a na Madagaskaru obrovský baobab. Města, řeky i hory, zvířata a rostliny, významné osobnosti, historické události, symboly i národní jídla — přes čtyři tisíce obrázků vám představí, co je pro danou zemi typické.
Ilustrovaný atlas plný fascinujících detailů je oslavou rozmanitosti světa, od obrovských hor po malinké broučky — a všeho mezi tím!
Obrázkové putování po 42 zemích a 6 kontinentech na 51 dvoustranách s nádherně zdobenými okraji, které připomínají mapy dávných objevitelů a mořeplavců.
Světový bestseller. Kniha byla přeložena do dvaceti tří jazyků a bylo vydáno přes dva a půl milionu výtisků.
Knihu lze objednat na internetu. Srovnání cen zde.

skibikniha-45_1Barvy
Aino-Maija-Metsola
rok vydání: 2016

Jsou sloni modří, nebo růžoví? A jaká je tvá oblíbená oranžová věc? Veselé leporelo, se kterým bude s nadšením poznávat barvy každé batole. Barvy pro nejmenší jako hra a objevování. Poznávání barev, pojmenování věcí a hledání rozdílů nabízí kniha finské výtvarnice Aino-Maiji Metsoly. Zábavu při čtení mohou zaručit vyklápěcí okna s hádankami, výrazné ilustrace i pestrá koláž témat.
Knihu lze objednat na internetu. Srovnání cen zde.

zanzibar_jak_vysityZanzibar jak vyšitý
Radka Dráčková
rok vydání: 2015

Zanzibar. Ostrov magického jména, kde se pláž svléká donaha, střechy domků jsou pletené, a prádlo s větrem hrají blues. Zvířata tu mívají cestovatelské choutky a lidé nešetří úsměvy.
Knížka pro děti i rodiče je složená trochu veršem a trochu prózou, ale hlavně jehlou a nití a kousky vysloužilých látek, které i tomu, co opravdu není k uvěření, dávají hmatatelnou podobu a zářivé barvy. Plastické obrázky spolu s dvanácti veršovanými a pěti prozaickými texty hravě a s humorem provedou malé cestovatele životem ostrovanů i zvířat z ospalé vesničky jménem Jambiani, kde i nejvšednější věci jsou velmi neobyčejné. Knížka pro zvědavé oči a uši.
Knihu lze objednat na internetu. Srovnání cen zde.

kniha_komodoKOMODO
Petr Sís
rok vydání: 2016

Petr Sís tento příběh inspirovaný vlastní rodinou nakreslil už před čtvrt stoletím. Chlapce, který je okouzlen vším, co se týká draků, vezmou jeho rodiče na cestu do Indonésie. Na jednom z ostrovů totiž žije největší ještěr na světě, a dětské sny se tak začnou proplétat s realitou divoké zelené džungle… Komodo je kniha pro začínající čtenáře a pro všechny, kdo milují dobrodružství.
V knize najdete spoustu informací o varanu komodském, který bývá zvaný i komodský drak. Vyniká též úžasnými ilustracemi, které potěší každého dračího fanouška
Knihu lze objednat na internetu. Srovnání cen zde.

 

kniha_pruvodce_neklidnam_uzemimPrůvodce neklidným územím
Ondřej Horák, Jiří Franta a David Böhm
rok vydání: 2016

Jaké tajemství skrývá slavný Chudý kraj Maxe Švabinského? Který umělec přijde ve válce o ruku, a přesto se stane světoznámým fotografem? Kdo jsou dva proslulí architekti, kteří u nás během jednoho roku postaví dvě výjimečné stavby? Který malíř maluje svůj nejslavnější obraz rovných padesát let? Kdo z našich výtvarníků inspiruje japonského režiséra k natočení Godzilly? Který český grafik změní způsob telefonování v Americe? A jak to, že znají obyvatelé Londýna tak dobře život v moravských Bedřichovicích?
Odpovědi na tyto a další otázky naleznete v této výpravné publikaci, která jedinečně kombinuje text, ilustraci a komiks. Její autoři – Ondřej Horák a duo výtvarníků Jiří Franta & David Böhm – vás provedou neklidným územím českého výtvarného umění od roku 1900 až do současnosti.
Knihu lze objednat na internetu. Srovnání cen zde.

 

Jak se dělá galerieJak se dělá galerie
David Böhm, Ondřej Chrobák, Rostislav Koryčánek a Martin Vaněk
rok vydání: 2016

Bohatě ilustrovaná kniha, která zve malé čtenáře do světa muzeí a galerií. Ilustrátor David Böhm spolu s autory textů Ondřejem Chrobákem, Rostislavem Koryčánkem a Martinem Vaňkem otevřou dětem pohled do historie galerií a poví jim, jak se vystavují umělecká díla, čemu všemu galerie slouží nebo jak vzniká výstava. Čtenáři se mimo jiné dozví, jaké poklady schraňoval na pražském  hradě císař Rudolf II. nebo že i rozestlaná postel a žralok naložený v lihu se dají považovat za svébytná umělecká díla. Zjistí, jak galerie funguje a kdo všechno v ní pracuje. Po přečtení této knihy se děti na galerii přestanou dívat jako na nudnou a nepřístupnou budovu, ale začnou ji vnímat jako místo, kde se děje plno zajímavých věcí a kde mohou začít nečekaná setkání a odkrývat poutavé příběhy.
Knihu lze koupit v Moravské galerii v Brně, info.

 

Proč obrazy nepotřebují názvyProč obrazy nepotřebují názvy
Ondřej Horák a Jiří Franta
rok vydání: 2014

Kolik je na světě originálů, co všechno změnil černý čtverec a proč by někdo kradl pisoár? Na takové a mnohé další otázky nabízí odpověď tato vizuálně hravá kniha o moderním umění. Publikace poprvé představuje nejvýznamnější období historie výtvarného umění snadno pochopitelnou a zábavnou formou, která zaujme jak děti, tak jejich rodiče. Malí i velcí čtenáři se mohou dozvědět, jaký je rozdíl mezi galerií a muzeem nebo co je to aukce a depozitář. V knize naleznou navíc napínavý detektivní příběh v komiksové podobě a obrazový rejstřík slavných umělců a jejich děl.
Knihu lze objednat na internetu. Srovnání cen zde.

 

Vyšívané pohádkyVyšívané pohádky
Vendulka Chalánková
rok vydání: 2015

Vendulka Chalánková, nápaditá výtvarná umělkyně, zábavná performerka a nepřehlédnutelná ilustrátorka, držitelka ocenění Zlatá stuha 2009 za knihu O červené karkulce, tentokrát pro začínající čtenáře a menší děti připravila výběr těch nejkrásnějších klasických pohádek – O neposlušných kůzlátkách, O perníkové chaloupce, O červené karkulce, O kohoutkovi a slepičce, O Smolíčkovi, O veliké řepě, O koblížkovi, O Budulínkovi a Hrnečku, vař.
Její netradiční vyšívané, respektive šité ilustrace plné legrace a milých detailů rozvíjejí bezbřehou dětskou fantazii a svým vtipem učarují také nejednomu rodiči.
Knihu lze objednat na internetu. Srovnání cen zde.

 

Myslím, tedy jsem!Myslím, tedy jsem!
Louise L. Hay
rok vydání: 2008

„Vaše myšlenky utvářejí váš život!“
To je poselství, se kterým Louise Hay seznamuje lidi po celém světě déle než 25 let. Nyní i děti mohou pochopit, že mají vládu nad svými myšlenkami a slovy a následně nad tím, co se stane v jejich životě.
Na stránkách knihy Myslím, tedy jsem! nejdou rozdíly mezi negativními myšlenkami a pozitivní afirmací. Hravé ilustrace a jednoduchý text demonstrují, jak lze naučit předcházet od negativních myšlenek a slov k těm pozitivním. Štěstí a spokojenost, které  tato schopnost přináší, bude děti provázet celý život!
Kniha je krásně ilustrovaná (ilustrovala Manuela Schwarz) a jednoduše dětem vysvětluje jak se správě postavit a čelit běžným situacím v našem životě.
Knihu lze objednat na internetu. Srovnání cen zde.

 

Malý princMalý princ
Antoine de Saint-Exupéry
rok vydání: 2014 (13. vydání)

Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy.
Je to opravdu líbezná knížka, která vám bude jistě právě tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později najednou rádi vracet. Nádherné cituplné ilustrace doplňují atmosféru celého příběhu.
Knihu lze objednat na internetu. Srovnání cen zde.

 

Zuza v zahradáchZuza v zahradách
Jana Šrámková & Andrea Techezy
rok vydání: 2015

Zuza má zahradu. Ale ne u domu, ta zahrada je v zahradní kolonii. Kolonie znamená spoustu malých zahrad vpravo, vlevo a mezi nimi uličky. Kolonie jsou zahradní piškvorky. Za kolonií je divoká temná zahrada. Bydlí tam černý pes a možná taky strašná Stará Bela. Kdoví. Zuza se jí pro jistotu bojí. Jenže co si počít, když máte z někoho strach, ale najdete na cestě jeho klíč?
Poetické vyprávění o překonávání strachu i předsudků a o půvabu odlišností. Úsporný text do barevné šíře rozehrávají fantastické ilustrace.
Knihu lze objednat na internetu. Srovnání cen zde.

 

Mistr sportu skáče z dortuMistr sportu skáče z dortu
Jan Nejedlý
rok vydání: 2014

Soubor novodobé lidové poezie pro děti. Rozverné průpovídky, škádlivky, říkadla, písničky, parodie či rozpočítadla vycházejí často přímo z autentického dětského humoru. Přes svůj žertovný ráz učí tento svazek vnímat poezii jako přirozenou součást života i jako magickou hru s jazykem, rýmy a zvukomalbou. Další rozměr dodávají textům ilustrace Jaromíra Plachého. Jeho rošťácký hravý styl koresponduje s groteskním viděním světa lidové poezie. Knížka, uspořádaná od nejjednodušších až po složitější veršové útvary, je určena dětem předškolního věku i žákům základní školy. Račte vstoupit do mé boudy, podívat se na velbloudy…
Ilustrace: Jaromír Plachý
Knihu lze objednat na internetu. Srovnání cen zde.

 

D.E.S.I.G.N.D.E.S.I.G.N.
Ewa Solarzová, Aleksandra & Daniel Mizielińských
rok vydání: 2015

Slovo design jste už určitě někdy zasechli, zní trochu tajemně, ale neoznačuje nic jiného než to, jak každá věc vypadá, prostě její vzhled. Takhle knížka – Domácí Encyklopedie Seriózních i Groteskních Návrhů – ukazuje různé praktické, hezké, vtipné i bláznivé možnosti návrhů, ja by co mohlo vypadat. Prohlédnete si 70 nejzajímavějších předmětů spojených s domácností, jejichž podobu navrhli nejslavnější designéři za posledních 150 let. A přitom třeba narazíte na tak neobvyklé nápady, jako je sprcha, co se dá změnit na vanu, topení v podobě ornamentu nebo lampu z tub od zubní pasty.
Knihu lze objednat na internetu. Srovnání cen zde.

 

Markétka a Míša na cestě kolem světaMarkétka a Míša na cestě kolem světa
Ivana Kocmanová, Radana Přenosilová
rok vydání: 2013

Markétka a Míša cestují z kontinentu na kontinent, objevují cizí země a odlišné kultury. Tato neobvyklá encyklopedie doprovodí malé děti na jejich možná první výpravě kolem světa. Cestu z Prahy přes Dillí, Tokyo, New York a Amazonský prales až do Marakéše zpříjemní dětem velké celobarevné ilustrace s množstvím detailů, které děti nejenom poučí, ale také pobaví.
Kniha patří k edici Hravé úkoly.
Knihu lze objednat na internetu. Srovnání cen zde.

 

Znáte zajímavou knihu pro děti? Napište nám na info@nisa-art.cz a my s radostí rozšíříme informace dál.